Školní ekotým

5. Chystáme Den Země pro MŠ, Výjezd na včelí farmu

• Školní ekotým 2022/2023

téma ENERGIE

• Ekotým v letošním roce si vybral téma Šetříme energiemi. Hledali jsme společně, kde škola může všude ušetřit energie. Letos ekotým opět vyjel společně do přírody, do pěkného prostředí hájovny v Říčanech. Společně s dětským zastupitelstvem jsme pořádali Dobročinný bazar pro Hospic Nablízko. Další projektem byl Upcycling day, kde jsme vymýšleli, které věci by se dali znovu a jinak využít, aniž by se vyhodili. Napadl nás hrneček  a    do něj zasadit macešky, které udělaly maminkách doma radost.
školní patero
    • Školní ekotým 2021/2022

téma VODA

Ekoškola v letošním roce si vybrala téma Voda. Do konce roku 2021 jsme ještě dokončovali svůj projekt Škola pro udržitelný život, který jsme úspěšně prezentovali ,jak panu starostovi, tak veřejnosti. Odměnou byl ekotýmácký výjezd, který se konal v pěkném prostředí hájovny v Říčanech. Název programu Expedice již v názvu prozrazuje, že se jednalo o experimentální bádání, jak v lese, tak i vodních toků.

• Školní ekotým 2020/2021

téma ODPADY

V letošním školním roce pro ekotýmáky přišla změna a to, že se budeme setkávat na novém vytvořeném nepovinném předmětu Enviromentální výchova, který povede Pavla Vojtková a Šárka Vozábová. Každý pátek v 7:00 hodin v nově vybudované učebně. Jako pomocné paní učitelky se k nám ještě přihlásily Barbora Nováková a Eliška Hlávková. V září na hodinách OSV naši spolužáci vytvářeli školní Ekokodex a my jsme jejich návrhy sjednotili v jeden, který bude dodržovat celá škola. Paní ředitelka nám pomohla naplnit náš plán a donesla ptačí budky, které si sami složíme. Jako téma na nový školní rok jsme vybrali ODPADY.

Letošní jaro bylo jiné než jindy. Zavřeli nám školu, tak jsme se s ekotýmem museli scházet online. Měli jsme před sebou několik úkolů. Uspět při auditu Ekoškoly, zmapovat prostředí našeho města v rámci projektu Škola udržitelného života a přípravu Dne Země.

Přemýšleli jsme, jak do dne Země zapojit co nejvíce lidí, když nebylo možné, se sejít hromadně. Napadlo nás vytvořit cestu s úkoly.  Rozdělili jsme si práci a vymysleli 19 úkolů, které jsme rozmístili kolem ohrady s divokými koňmi. Odpovědi na otázky se zapisovali do listu s křížovkou, kde vyšla tajenka: Příroda vás potřebuje. Ten, kdo vyplněnou křížovku donesl 8. 5. ke škole, získal malou odměnu.

ekokodex

Zápisy ze schůzek EKOTÝMU

ZŠ_SŠ_certifikat_20-21x

Co jsme již změnili  v loňském školním roce 2019/2020?

Prvním tématem našeho ekotýmu bylo -  Prostředí školy.

1.Tekuté mýdlo ve všech třídách

2.Výměna špatných projektorů

3.Třídy se nově vymalovaly

4.Více voňavé WC( nakoupení voňavých gelů)

5.Lepší třídění odpadů – v každé třídě koše na tříděný odpad

6.Nové krmítka a ptačí budky, které budeme ještě montovat

Dále dokončujeme, co jsme nestihli :

7.Pomalované lavice

8.Plýtvání papírovými ubrousky

9.Nepořádek v okolí školní jídelny

10.Více kvetoucích rostlin v okolí školy

Co chceme změnit v letošním školním roce 2020/2021?

V letošním roce jsme si vybrali téma odpady

1.vyhazovat odpadky

2.správně třídit

3.zmenšit odpad