Zdravé projekty

Ovoce do škol

Naše škola je zapojena Evropského projektu podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Pomocí dodávky zdravých svačinek se snažíme bojovat proti nezdravému životnímu stylu, špatným stravovacím návykům a tím i s mnoha civilizačními chorobami.

V letošním roce spolupracujeme na dodávce ovoce a zeleniny pro naše žáky s firmou Bovys. Každý týden žáci dostávají zdarma dodávku čerstvého ovoce nebo zeleniny nebo zeleninových či ovocných šťáv, popř. nově zavedených mixovaných salátů.  Zdravé svačinky jsou doprovázeny doprovodným vzdělávacím a informačním programem jsou děti provázeny.

Několikrát do roka pomocí emailové ankety můžeme hlasovat pro jednotlivé druhy ovoce a zeleniny a máme tak šanci ovlivnit dovážený sortiment. Děti mají možnost ochutnat zboží nejen českých pěstitelů, ale i tropické a exotické ovoce nebo zeleninu prémiových odrůd.

Během školního roku žáky navštíví superhrdina Bovýsek v Pitíčkovém dni ovocných džusů.

Mléko do škol

Dodávku mléčných výrobků podporovaných Evropskou unií v rámci programu Mléko pro evropské školy jsme vybrali společnost Bovys. Cílem podpory spotřeby mléčných výrobků je snížení deficitu vápníku u dětské populace prostřednictvím konzumace mléka a zlepšení stravovacích návyků dětí.

Obědy dětem

V červnu 2017 se škola poprvé zapojila do projektu Obědy dětem pod záštitou nadace Drab Foundation. Pomoc z této organizace se žákům dostala po 2 školní roky, celkem škola disponovala částkou 26 145,-Kč na obědy.
V současné době se zvýšil zájem rodičů a škola získala dotaci pro školní rok 2018/2019 ze Středočeského kraje v částce 40 765,20 Kč.