Aktivity školního ekotýmu

HODNOCENÍ 2023

Kampaň obyčejného hrdinství 2023

Od 17. 4. do 23. 4. probíhala na naší škole Kampaň obyčejného hrdinství. Školní ekotým vybral tyto výzvy:

1. Jsme venku- zapojilo se 297 dětí a učitelů naší školy
  2. Digitální detox – zapojilo se 138 dětí i učitelů naší školy

Recyklohraní

Celý školní rok sbíráme elektrospotřebiče a  baterie. V letošním školním roce jsme na 210. místě v celé České republice ( celkem z 3879 škol )  a 40. místě ve Středočeském kraji.

Mimo jiné jsme plnili úkoly např. Najdi Elektrosaura,, Bezpečný svět baterií, Mokřady a tajemství ztracené vody a Vzkaz (v)lahvi, kde jsme obsadili 2. – 3. místo se svým velmi povedeným videem o třídění plastů v celorepublikové soutěži.

Ukliďme Milovice

Ukliďmě Milovice realizujeme ve spolupráci s odborem životního prostředí města Milovice a Rodinným centrem. Žáci si uklidili v okolí školy a jídelny. Třídy 4. a 5. se navíc zúčastnili přednášek o recyklaci Tonda obal na cestách.

Pozorování ptáků 2023

Ptačí hodinka

Na začátku ledna se naše škola každoročně zapojuje do sledování ptačích krmítek a počítání kolik ptáků se vyskytuje nejen v okolí školy, ale v celé obci Milovice.

Pozorování ptačí rodinky

Naše škole má již připojenou online kameru v ptačí budce před školní budovou a my jsme letos na hodinách přírodovědy a přírodopisu zkoumali život sýkorky koňadry, od stavění hnízda po vylétnutí mláďat z hnízda.

Den Země 2023

V roce 2023 jsme se se školním Ekotýmem rozhodli udělat oslavu dne Země pro děti z druhých tříd, které chodí do školní družiny. Akce měla probíhat venku, ale kvůli nepřízni počasí jsme se museli odebrat do prostor školy. Na děti čekalo 12 stanovišť na kterých plnily rozmanité úkoly s tématem ochrany přírody.  Lovení ryb, třídění odpadu, výroba růží i poznávání zvířat v lese , nebo Kimova hra děti v družině moc bavila.

Akci jsme si velmi užili.

Den Země 2022

Den Země je každoroční celosvětová událost, která se koná 22. dubna. Je zaměřena na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970. V současné době probíhá tento svátek každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.

Náš školní ekotým společně s žáky 9. ročníku připravili ekologickou stezku s úkoly pro všechny žáky školy.

Tématem  Dne Země byla voda. Žáci devátých tříd si připravili stanoviště pro 1.stupeň v okolí nově zasazené ovocné aleje a pro 2. stupeň  v okolí přírodní rezervace milovických praturů a exmoorských koní.

1. Stupeň – vyhrála 4.A a odměnou byl interaktivní program Mobilního planetária- Život stromů
  2. Stupeň – vyhrála 8.C a odměnou byl výlet do záchranné stanice Huslík

Ukliďme Milovice

Součástí Dne Země se opět stal projekt Ukliďmě Milovice, který realizujeme  s odborem životního prostředí města Milovice a Rodinným centrem. Žáci si uklidili v okolí  školy a jídelny.

Den ptactva 2022

V letošním roce jsme propojili výtvarnou výchovu  a enviromentální výchovu na Den ptactva. Žáci namalovali obrázky ptáků podle určené předlohy a nejlepší obrázky hodnotili rodiče na facebooku . Nejhezčí obrázek a tedy i první místo získala Lucie Vojtková.

Projekt Děti svému okolí 2021

Naši školu v říjnu oslovila paní Olga Pavlíková ze Správy a managementu veřejné zeleně města Milovice a požádala nás o společnou spolupráci na projektu Děti svému okolí. Jednalo se o sazení 60 ovocných stromů a znovuobnovení městské ovocné aleje. Žáci pátých a osmých tříd se do projektu úspěšně zapojili a i za nepříznivého počasí stromy zasadili- jabloně, hrušně, třešně, slivoně.

Kampaň obyčejného hrdinství jaro 2021

Školní ekotým vybral jsme 5 výzev:

1. Zasaď rostlinu
  2. Buď venku
  3. Jez zdravě a ekologicky
  4. Den pro sebe
  5. Sniž spotřebu vody

Jarní kampaně se účastnilo 678 účastníků, každý, kdo se zúčastnil průměrně:

Byl venku 7 hodin denně

Ušetřil 630 l vody

Ušetřil 9 kg oxidu uhličitého

Zasadil alespoň 1 rostlinku doma, nebo v okolí školy

Sběr kaštanů pro zvířátka

Během října proběhla sběrová soutěž, která pomohla zvířátkům v zábavném parku Mirakulum. Odměnou bylo krmení zvířátek a projížďka obrněným transportérem.

Kampaň obyčejného hrdinství podzim 2020

Výzva č.1 - Šetři vodou při čištění zubů!

Ušetřili jsme společně s žáky, učiteli, asistentkami, ale i s rodiči a ostatními příbuznými 136,8 van vody, což je 27360 l !!!

Výzva č.2 - Buď venku

Druhé výzvy se zúčastnilo celkem 558 účastníků( rodičů, žáků a zaměstnanců školy) a celkem hodin strávených na čerstvém vzduchu bylo 2814.