Třída 6. A

Iva Strbačková

Ilona Cihelková

Důležité!

• Prosím rodiče, napište mi emailem, zda by někdo potřeboval v případě online výuky zapůjčit od školy notebook, jak jsme o tom mluvili na třídních schůzkách. Potřebovali bychom to vědět co nejdříve, nejpozději do 18.9.

• V případě rýmy bez horečky prosím konzultujte svého dětského lékaře k posouzení, zda dítě může do školy.

Prosím rodiče o kontrolu, zda si děti nosí v tašce papírové kapesníčky, případně jim dejte nějakou zásobu. Není možné, aby žáci chodili po třídě k umyvadlu pro ubrousky na ruce.

• Projekt DZ (Dětského zastupitelstva) „Stop plastovým obalům“ postoupil z 80 nominovaných projektů mezi 9 finalistů ceny Gratias Tibi. Cena se bude na základě rozhodnutí poroty předávat 21. září. Současně probíhá mezi finalisty i hlasování o Cenu České televize. Kdo získá  cenu ČT, můžete ovlivnit i Vy. Prosím, hlasujte pro projekt „Stop plastovým obalům“. Hlasování končí 18. září. Odkaz k hlasování: https://www.ceskatelevize.cz/porady/13358180578-cena-gratias-tibi-2020/22054416017/13028-hlasovani/

Veškeré informace, které byly na TS probírány, jsou v dokumentu níže. Pokud budete mít jakékoli dotazy, můžete mi napsat emailem, případně se můžeme domluvit na jiném termínu online setkání.

Třídní Schůzka

Odkazy na dotazníky na nové volby do školské rady:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. 9. 2020

Matematika (pro chybějící)

Opakovali jsme sčítání a odčítání desetinných čísel, násobení a dělení desetinných čísel číslem přirozeným.

16. 9. 2020

Fyzika (pro chybějící), matematika odpadla

Tělesa a látky - zápis

15. 9. 2020

Matematika (pro chybějící)

Rozcvička - HÁDEJ ČÍSLO: sudé dvojciferné číslo větší než 20 a zároveň menší než 70, je násobkem 11 a je dělitelné 3 ??

Trénujeme a opakujeme - výpočty na přednost matematických operací:  150 : (9 + 6) . 3 =          , 7 . (24 - 15) + 7 =

- zápis zlomků podle diktátu, zápis desetinných čísel a porovnávání desetinných čísel - možno využít k procvičení trenažéry (zadám je nepovinně všem)

10. 9. 2020

Domácí úkol z dnešní hodiny M na pondělí si můžete stáhnout zde (na jednom listu je více kopií, pozor 🙂

Opakování z 5. roč. - Vypočítejte zpaměti, 4 písemné výpočty

Prosím, aby všechny děti (někteří žáci si již donesli) měly v pondělí sešity A5 (libovolné) na testy z M, budou se hodit 🙂

7. 9. 2020

Chtěla bych pochválit všechny mé nové žáky, tedy celou třídu 6.A, za turistický kurz, který proběhl zcela vzorně bez nejmenších potíží. Všichni šlapali a šlapali a aktivně se zapojili do zadaných úkolů. Nevznikl žádný problém, nebyl žádný úraz, pokud nepočítám jedno hrdinsky přečkané štípnutí vosou 🙂 Doufám jen, že si ho všichni užili stejně tak bezvadně jako já !!!

1. 9. 2020

Prosím rodiče, aby se na webu školy seznámili s těmito dokumenty: Interní evidence změnObecné hygienické podmínky