Třída 6. A

O nás

Třídní učitel: Mgr. Jana Třetinová
Zastupující TU: Mgr. Leona Mikušová

Asistent pedagoga: Petra Hoborová, Ing. Tereza Hromádková, Veronika Macháčková

Rozvrh 30.3. - 3. 4. 2020

Aktuality

INFORMACE K VÝUCE

Jak již víte, škola je až do odvolání uzavřena. Průběžně sem budu nahrávat úkoly z jednotlivých předmětů (jakmile mi je vyučující zašlou). Prosím, opravdu dohlédněte na plnění úkolů, řada z nich bude hodnocena. Úkoly jsou zadávány tak, aby je žáci zvládli samostatně. A vždy u nich bude uveden termín a způsob odevzdání. U některých předmětů budou v předem určený čas k dovysvětlení učiva probíhat videokonference. Sledujte denně weby. 

Děkuji za spolupráci 🙂

Dovysvětlení - někteří žáci píší s tím, že neví, co se zadáním mají dělat. Např. u matematiky - výšky trojúhelníků - rozklikněte právě tento odkaz - otevře se Vám pracovní list - PDF.

________________________________________________________________________________________________

Dne 28. 3. 

Upozorňujeme všechny žáky i zákonné zástupce, že v průběhu online výuky platí školní řád se všemi důsledky.

Dne 24. 3. 

Odkazy pro výuku:

M: https://jitsi.ssps.cz/Matematika6

ČJ, F: https://jitsi.ssps.cz/Ratajov%C3%A1Milena

AJ: https://jitsi.ssps.cz/Bouckova, http://jitsi.ssps.cz/AnglickyjazykHolanova, 

Z: https://jitsi.ssps.cz/Bouckova

OSV, D: https://jitsi.ssps.cz/TGM-Tretinova

Př: https://jitsi.ssps.cz/PavlaVojtková

________________________________________________________________________________________________

Dne 23. 3.

VIDEO- VÝUKA!!!

Od zítra – bude z některých předmětů probíhat videovýuka. Dnes to ještě ladíme, je ale předpoklad, že vždy v neděli bude na webových stránkách třídy zveřejněn rozvrh videokonferencí.

Začínáme zítra s hodinou OSV (třídnická hodina) – vyzkoušíme si to - v úterý v 10.30. Vysílání mých předmětů naleznete zde: https://jitsi.ssps.cz/TGM-Tretinova 

Další předměty budou mít své linky – budou také zveřejněny spolu s termínem. Během dneška si nahlásí hodiny učitelé, večer pak celý rozvrh vložím na stránky třídy.

Pro vzájemnou online komunikaci (video-výuku) budeme využívat aplikaci Jitsi Meet. Jak se k ní dostat? Buď si otevřete přímo v počítači následující odkaz, nebo si do svého mobilu stáhněte aplikaci z GooglePlay.

Postup:

 1. před kliknutím si PROSÍM vypněte zvuk tlačítkem na dolní liště. Pokud tak neučiníte, budou nás všechny bolet uši - dělá to hrozný hluk. OPRAVDU!
 2. Vyplň své jméno a příjmení. Ne přezdívky - nebudeme vědět, kdo je kdo.....
 3. Pokud se vás počítač ptá na povolení kamery a mikrofonu, dej Povolit
 4. vlevo dole je ikona "RUKA"   - tu použijete, když budete potřebovat něco říct; následně budete vyzváni, abyste si zapnuli zvuk – mikrofon. Pokud někdo v mobilu neuvidí, využije "bublinu"
 5. dále tam je    "BUBLINA"  chat – sem můžete psát a vidíme to všichni
 6. vpravo je ikona "čtyři čtverečky" - uvidíte nás všechny pěkně vedle sebe 🙂
 7. toto všechno si můžete připravit předem, ne až v daný čas a pak se jen připojit 🙂

ČESKÝ JAZYK A FYZIKA- NOVINKA!!! - Vzkaz od paní učitelky Ratajové: "Abych měla kam vkládat úkoly, vytvořila jsem pro žáky mail, kam se všichni dostanou. Úkoly, zadání a pracovní listy tam budou ke stažení. Mail je ceskyjazyk.sestky@seznam.cz, heslo k tomuto mailu je ceskyjazyksestky2020." V případě dotazů kontaktujte paní učitelku na mailu: milena.ratajova@zsmilovice.cz.  

HUDEBNÍ VÝCHOVAHV pro 6.A a 6.B na týden 23.3.-27.3.2020

ZEMĚPIS - Nově je práce zadávána přímo paní učitelkou na těchto stránkách: https://ucitelkabouckova.webnode.cz/. 

ANGLICKÝ JAZYK (BOUČKOVÁ) - Nově je práce zadávána přímo paní učitelkou na těchto stránkách: https://ucitelkabouckova.webnode.cz/. 

PŘÍRODOPIS - Hmyz s proměnou nedokonalou – vážky, stejnokřídlí, vši – vytvoř zápis dle učebnice - poslat fotku, že je vše vypracováno do 31.3.

PRAKTIKA Z PŘÍRODOPISU (Volitelný předmět) - Sleduj film a napiš deset vět o tomto filmu: https://www.youtube.com/watch?v=uHSmVZ9JDeE

________________________________________________________________________________________________

Dne 20. 3. 

MOŽNOST PROCVIČOVÁNÍ - DIDAKTA

Vzhledem k tomu, že naše škola má zaplacenou licenci, rozšiřují nám ji po dobu vzdělávání z domova.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: crna831@didakta.cz
Heslo: VGBG

Zároveň vás prosíme, abyste v zájmu co nejhladšího průběhu rodičům sdělili také následující informace:

 • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
 • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
 • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
 • prosíme rodiče, aby nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná
 • Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Tato možnost je dána našim žákům, protože licenci hradíme. Prosím, dodržujte výše uvedené prosby serveru.

Děkujeme

HUDEBNÍ VÝCHOVA - první úkol odevzdat paní učitelce Špinkové nejdéle do neděle 22. března.

VÝTVARNÉ DÍLNY (VOLITELNÝ PŘEDMĚT) - paní uč. Dann - Prosím, pokuste se na papír vytvořit návrh pítka pro ptáčky. Poté, co se vrátíme do školy, si je vyrobíme z hlíny. Kdo má doma například modelínu, může vytvořit návrh z modelíny.

Inspiraci můžete hledat na internetu: https://www.google.com/search?q=p%C3%ADtka+pro+pt%C3%A1%C4%8Dky+pinterest&rlz=1C1GCEA_enCZ822CZ822&sxsrf=ALeKk01omcXaA0_hah2hpmkvWd1gErJFIg:1584614625347&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjj4-W-raboAhVXTBUIHZqADj4Q_AUoAXoECAsQAw&biw=1366&bih=608

Chápu, že máte hodně jiných úkolů a tedy na návrh nespěchám a dávám termín do příštího pátku 27.3. Vyfocený výrobek nebo návrh mi prosím pošlete na email: hana.dann@zsmilovice.cz spolu se jménem, příjmením a třídou.

________________________________________________________________________________________________

 

Dne 15. 3. 

VÝCHOVA K OBČANSTVÍ - Učivo a úkoly z VkO od paní učitelky Peštové naleznete zde:

https://zs-tgm-pestova.webnode.cz/vychova-k-obcanstvi-6-rocnik/. Pozor první úkol do pátku 20.3.

ANGLIČTINA - Nově bude práci z AJ paní učitelka Holanová zveřejňovat na svých webových stránkách. Platí pouze pro její skupinu!

https://anglictina-jitka-holanova-jh.webnode.cz/

Osobnostní a sociální výchova (OSV) - Do 29. března shlédni videospot "Pasažér" na těchto stránkách https://www.jsns.cz/prihlaseni?backlink=/  (doplňte tyto údaje)

LekceUživatelské jménoHeslo
Pasažérhvcc_gOUrON9Y3RwQ0E

A vypracujte k videu tento pracovní list ( Pracovní list - OSV - Pasažér), který mi zpět zašlete na mail do 29. března.

DĚJEPIS - Nově budou práce z dějepisu zadávány přímo na mých webových stránkách: https://dejepis1-3.webnode.cz/

HUDEBNÍ VÝCHOVA - HV pro 6.A a 6.B na týden 1ž.3. - 20.3. 2020 (1)

ICT – počítače – Do 29. března:

 1. zašlete vytvořený plakát - LOGO vprogramu Malování (Kdo by měl problém s programem, je možné namalovat ručně/vytvořit koláž a pak vyfotit) na téma INKLUZE. Zamyslete se, co toto téma znamená (využijte například internet). Logo by mělo vysvětlovat, jak vyjádřit ohleduplnost a respekt vůči lidem s jakýmkoli handicapem. Pro inspiraci se podívejte na logo Jakuba a Radka ( Inspirace) Pokud se domluvíte online, můžete na logu společně pracovat. To znamená – vymyslet společný nápad – přeposlat si rozdělanou práci – dodělat, atd. Tím si procvičíte také komunikaci přes mail, atd….
 2. splňte dva zadané úkoly v DRILL and SKILL

Dne 14. 3. 

Ještě byl přidán jeden pracovní list u ZEMĚPISU - Prac. list 1

Dne 13. 3. 

MATEMATIKA - Paní učitelka Fraňková si založila své webové stránky. Odteď kontrolujte pravidelně zadávání práce přímo tam!

https://matika-6-rocnik0.webnode.cz/

VÝTVARNÉ DÍLNY (volitelný předmět) - Vyber si jednu antistresovou omalovánku z odkazu

https://www.google.cz/search?q=antistresov%C3%A9+omalov%C3%A1nky+k+tisku&sxsrf=ALeKk00HmSJ_4mG7TFBUOzKDjpvUtXnVTA:1584094023827&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjkwtKMmpfoAhXIiFwKHZZkATwQ_AUoAXoECAwQAw

a vybarvi dle své fantazie. Po vybarvení vyfoť/naskenuj a pošli do 22. 3. na email romana.dobiasova@zsmilovice.cz

ANGLICKÝ JAZYK - DÚ č.1 aj 6. roč (paní učitelka Holanová), paní učitelka Boučková Boučková - AJ týden 16.-20.

ZEMĚPIS - Boučková - Zeměpis týden 16.-20. zeměpis,   Zeměpis -Pracovní list 1

PRAKTIKA Z PŘÍRODOPISU (volitelný předmět) - referát – ekosystém  rybník –  do 27.3.pavla.vojtkova@zsmilovice.cz

ZÁKLADY ŽURNALISTIKY - Dopsat všechny rozepsané články v programu www.schoolpressclub.com

Dne 12. 3. 

ČESKÝ JAZYK A FYZIKA - Upraveno! - Úkoly pro tento a následující týden - český jazyk, fyzika

PŘÍRODOPIS - Referát na téma -  Hmyz . Forma na výběr word, powerpoint, A4 – psaný ručně s obrázkem a pak oskenovat, dokument poslat na školní email pavla.vojtkova@zsmilovice.cz do 20.3.

Dne 11. 3.

MATEMATIKA - Výšky v trojúhelníku

DĚJEPIS - Starověká Indie a Čína. Přepište či vytiskněte zápis ( 31.Starověká Indie 32.Starověká Čína) a vypracujte pracovní list 33.Starověká Indie a Čína - prac.list (budu hodnotit) - využijte zápis + učebnici str. 137 - 144. A můžete se podívat na video o Velké čínské zdi: https://www.youtube.com/watch?v=uCalzBJuNr8. Pracovní list zaslat do 23. 3. na mail: jana.tretinova@zsmilovice.cz

Školní kalendář

Vážení rodiče,
v příštím školním roce bude možnost zakoupit si opět školní kalendář, ovšem tentokrát stolní  (viz. ukázka – bude i s fotografiemi). Jeho cena činí 100 Kč. Pokud máte o tento kalendář zájem, nahlaste svému třídnímu učiteli a prosím platbu v hotovosti uhraďte nejdéle do 30. 5. 2020.

Uzavření školy

Z důvodu vysoké absence žáků a počínající chřipkové epidemie se škola od 28. 1. do 30. 1. uzavírá. V pátek jsou pololetní prázdniny. Více informací viz příloha. iveta.hankeova_2020-01-27_12-32-22

Výuka v týdnu před Vánoci

V pondělí 16. 12. 2019 jedeme na výlet do Prahy (Muzeum Karlova mostu + plavba po Vltavě, výstava betlémů). Cena 170 Kč – do pátku odevzdat třídní učitelce.

Sraz: v 7.25 na nádraží, odjezd v 7.47. Žáci si sami zajistí zpáteční jízdenku na vlak Milovice – Praha + PID po Praze (pokud nemají nějakou lítačku). Předpokládaný návrat 15.07, po příjezdu všichni odchází domů.

S sebou: jízdenky, svačinu, pití, vhodné – teplé oblečení, drobné kapesné (navštívíme vánoční trhy)

Čtvrtek 19. 12. 2019 jedeme do Prahy navštívit seniory v Domě s pečovatelskou službou, v Praze Vršovicích.

Sraz: v 7.25 na nádraží, odjezd v 7.47. Žáci si sami zajistí zpáteční jízdenku na vlak Milovice – Praha + PID po Praze (pokud nemají nějakou lítačku). Předpokládaný návrat 13.07, po příjezdu všichni odchází domů či na obědy.

S sebou: jízdenky, svačinu, pití, vhodné – teplé oblečení, drobné kapesné (navštívíme vánoční trhy)

Pátek 20. 12. 2019 – výuka končí v 11.45 – proběhne vánoční besídka.

Národní muzeum

V pondělí 18. listopadu pojedeme do Národního muzea. Sraz na nádraží v 7. 20, odjezd v 7. 48. V tento den je vstup zdarma. Zbylá částka 40 Kč z turistického kurzu, se kterou bylo počítáno na vstupné, bude využita na občerstvení na vánoční besídku. Ti, kteří nebyli na turistickém kurzu v září, přinesou 40 Kč. Předpokládaný návrat v 15.07, nejdéle 15.39. Žáci si sami zajistí včas jízdné (ne tedy těsně před odjezdem): zpáteční lístek na vlak Milovice – Praha Masarykovo nádr. + 2x PID poloviční po Praze (pokud tedy nemají tzv. lítačku či jakoukoli jinou průkazku).

S sebou vhodné oblečení, svačinu, pití a přiměřené kapesné.

 

Anglický jazyk

Každou středu mají všichni žáci, kteří potřebují cokoliv dovysvětlit z Aj, přijít do učebny č.202 v době od 13:30 do 15:00 a přítomné paní učitelky se jim budou věnovat a pokusí se jim pomoci.

Z jiných předmětů mohou žáci využít konzultační hodiny daného vyučujícího.

 

Info k výletu v pátek 27. 9. - Muzeum Karla Zemana

Odjezd 7.47, sraz na nádraží v 7.30 ( v tu dobu již zakoupené jízdenky!)

S sebou: zpáteční lístek Praha – Milovice, 2x jízdenku PID za 16 Kč či průkazku (jízdné zdarma), svačinu, pití, drobné kapesné. 

Lístek do muzea je již zahrnut v ceně turistického kurzu. (99 Kč)

Předpokládaný návrat vlakem v 15.06 v Milovicích.

Odkaz na spuštění filmu: https://vimeo.com/130745210 , heslo: zeman62

Info k Turistickému kurzu 23. – 27. září 2019 (6.A + 6. B)

V případě nutnosti nás můžete kontaktovat na tel. č. 723061576. Informace o turistickém kurzu budou vyvěšeny facebookových stránkách školy, webových stránkách tříd.

Odjezd 23. 9. v 6.47 (sraz na nádraží v Milovicích v 6.25)

Pondělí – odjezd, ubytování, prohlídka vinohradu a obce Velké Pavlovice, rozhledna Slunečná, překvapení J

Strava začíná odpolední svačinou. Dejte dětem velkou svačinu, která nahradí i oběd. Končí obědem – balíček na cestu zpět.

Úterý – Slovanské hradiště Mikulčice – celodenní výlet, muzeum, hra Mojmírův poklad, táborák, film

Středa – Muzeum obce Kobylí, Diskgolf Kobylí, Pravěký karneval

Čtvrtek – návrat domů- příjezd - Milovice 13.39

Pátek – návštěva muzea v Praze, odjezd 7.47, sraz na nádraží v 7.30. Předpokládaný návrat upřesníme. Bude na stránkách třídy. S sebou: zpáteční lístek Praha – Milovice, 2x jízdenku PID za 16 Kč či průkazku (jízdné zdarma)

Před odjezdem nutno odevzdat:

 • Zdravotní způsobilost (platnost 2 roky) – poslat předem
 • Bezinfekčnost (u vlaku v den odjezdu!!!)
 • Průkaz pojištěnce (kopie) – poslat po dítěti předem
 • Léky, které dítě užívá (i nepravidelně v případě potřeby) – odevzdá dítě zdravotnici u vlaku před odjezdem

S sebou:

 • Disk
 • Vlna či bavlnky, korálky větší (jakékoliv)
 • kostým na pravěký karneval

Naopak s sebou děti nesmí mít mobilní telefon, tablet apod. (opravdu je to lepší) Fotoaparát mít mohou, také mp3 například nebo knihu do vlaku.

Pro jistotu připomínáme některé části vybavení:

 • zavazadlo na záda – nejlépe krosna, menší batůžek na výlety, pokrývka hlavy, turistická obuv (2x), pláštěnka, přezůvky, ručník, psací potřeby, nůžky, lepidlo, láhev na pití, přiměřené kapesné, ostatní dle uvážení rodičů.

Dokumenty nutné k turistickému kurzu

1)  Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte - musí potvrdit lékař. Nyní je platný dva roky. Pokud jej nemáte (stačí kopie), prosím stáhněte si tento dokument a nechte potvrdit u pediatra - odevzdává se do 20. 9. 2019

https://zsmilovice.cz/wp-content/uploads/2019/02/Posudek-o-zdravotn%C3%AD-zp%C5%AFsobilosti-d%C3%ADt%C4%9Bte-k-%C3%BA%C4%8Dasti-na-zotavovac%C3%AD-akci.pdf

Pokud někdo potřebuje dokument vytisknout, pošlu po dítěti. Nechť si o formulář řekne.

2) Písemný souhlas rodičů se zařazením dítěte do ŠVP - včetně info o storno poplatku ve výši 500 Kč a zodpovědnosti si dítě vyzvednout ve Velkých Pavlovicích v případě problémů (nemoc)- děti přinesou domů k potvrzení - odevzdává se do 20. 9. 2019

3) Prohlášení zákonných zástupců dítěte - tzv. bezinfekčnost - přinesou děti domů k potvrzení - odevzdává se až při odjezdu 23. 9. 2019

4) Informace o užívání léků - odevzdává se v den odjezdu. V případě, že dítě žádné léky neužívá, odevzdá pouze lísteček s odpovědí NE. V opačném případě vyplňte název léku a dávkování. Společně s touto informací dítě či rodič předává v den odjezdu i konkrétní léky. Tento formulář děti přinesou domů.

Turistický kurz Velké Pavlovice

Termín: 23. – 26. září 2019

Ubytování: Velké Pavlovice (turistická ubytovna TJ Slavoj)

Cena: 2 200 Kč – Zálohu ve výši 1000 Kč proveďte do 24. června 2019. Platba na číslo účtu školy: 600829584/0600 (jako variabilní symbol uveďte datum narození vašeho dítěte). Doplatek 1200 Kč uhraďte do 15. září 2019.

Program: Slovanské hradiště Mikulčice, výlety do okolí,… (podrobnější informace na třídní schůzce v září)

Před odjezdem nutno odevzdat: Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte

Kopie průkazu zdravotní pojišťovny

Souhlas s účastí na kurzu

V den odjezdu nutno odevzdat:  Potvrzení o bezinfekčnosti. Popřípadě léky, které dítě pravidelně užívá.

Veškeré dokumenty obdržíte na třídní schůzce. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte ale již možná máte, připomínáme, že je nyní platný dva roky.

Třídní schůzka 4. 9. 2019

 1. Prezence
 2. Třídní učitel – komunikace mailem, telefonicky
 3. Úpravy ve školním řádu – najdete na webu školy: https://zsmilovice.cz/wp-content/uploads/2019/08/SM-54-%C5%A0koln%C3%AD-%C5%99%C3%A1d.pdf
 4. Nové webové stránky (https://zsmilovice.cz/), včetně nových stránek třídy A (https://zsmilovice.cz/trida-6-a/)
 5. Dotazník pro rodiče – aktualizace údajů. Datová schránka – rodiče, kteří mají datovou schránku, prosím o nahlášení
 6. Výchovná opatření (poznámky) – nově budou poznámky psány do bakalářů, pod ikonou Komens
 7. Plán akcí 6. ročník – viz příloha + upozornit na doplatek turistického kurzu 1 200 Kč do 15. září. Turistický kurz se koná 23. – 26. září, dne 27. září bude tematicky pokračovat návštěvou a interaktivními dílnami Muzea Karla Zemana v Praze.
 8. Úřad práce – peníze pro školáka. Rodiny s tíživou finanční situací si mohou úřad práce požádat o příspěvek na školáka. Max. výše příspěvku je 34 000 Kč. Pokud by měl někdo o tuto službu zájem, nechť napíše mail třídní učitelce, která s ním projedná detailněji.
 9. Pozvánka na výročí školy – 14. 9. v sobotu – program ve škole, večerní zábava
 10. Nový kreditní systém – pouze jedno období, které končí 22. března. Žáky (žáci), který získal více jak 300 kreditů a zároveň nejvyšší počet kreditů ze třídy, pojede za odměnu do Legolandu. Ostatní žáci si budou moci za své kredity tzv. nakoupit ve škole dárkové předměty.
 11. Volby do školní rady – probíhají dnes v přízemí školy.
 12. Seminář zdarma pro rodiče vbudově školy na téma Bezpečnost na internetu. Školit bude organizace Rizika internetu a komunikačních technologií. Více informací o organizaci: http://www.nebudobet.cz/. Školení rodičů seznamuje se zásadami bezpečného používání internetu i toho, jak k dětem přistupovat a jak je účinně chránit při jejich pohybu ve virtuálním světě, na sociálních sítích, při používání mobilního telefonu i při hraní her.