Třída 2. A

Zastupující učitel: Ing. Ivana Králová

DNES JSME BEZ DÚ:-)

VYSVĚTLIVKY

V sešitě ČJ se objevuje před textem P - přepis, O - opis. Opis i přepis nám činí velké potíže, intenzivně trénujeme. Koncem týdne vyzkoušíme diktát.

______________

VÝUKA OD 30.11.

Nově budeme mít sraz z boku školy - u studny. Scházíme se od 7,40hod. V 7,45hod odcházíme do školy (jdeme zadním vchodem). PROSÍM O DOCHVILNOST.

Kdo se opozdí, jde hlavním vchodem přes paní vrátnou. Nově budeme mít místnost, kde se budeme přezouvat a převlékat hned vedle třídy v místnosti ŠD (nebudeme mít věci v šatně).

PO CELOU DOBU VÝUKY MUSÍ MÍT ŽÁCI NASAZENOU ROUŠKU NA ÚSTECH A NOSU. DOPORUČUJEME 2 – 3 ROUŠKY (výměna roušky po svačině a po obědě).

ZVONĚNÍ SE VRACÍ K PŮVODNÍMU.

1. hod - 8:00 - 8:45
  2. hod - 9:00 - 9:45
  3. hod - 10:05 - 10:50
  4. hod - 11:00 - 11:45
  5. hod - 11:55 - 12:40

VEŠKY

POZOR, OPĚT SE NÁM OBJEVILY VEŠKY!!! Překontrolujte dětem hlavy.

_____________

PROSÍM, POŠLETE DO ŠKOLY PRAVÍTKO NA RÝSOVÁNÍ - ideálně trojúhelník.

Dnes si žáci vylosovali kamaráda, kterému budou dělat radost u stromku. Domlouvali jsme vyrobený dárek, možná i s cukrovinkou.

____________

PROSBA PANÍ VYCHOVATELKY:

Pokud počasí dovolí, bude paní vychovatelka chodit s žáky ven. Návrat do ŠD bude ve 14,30hod. Zohledněte čas odchodu Vašich dětí ze ŠD.

____________

OD 23.11.VÝUKA DLE KLASICKÉHO ROZVRHU.

JÍDELNA:

Všichni žáci, kteří chtějí chodit na oběd si musí oběd přihlásit!!!

Děti, které chodí do ŠD: odchází na oběd s paní družinářkou, po obědě (pokud počasí dovolí) budou trávit větší čas na procházce venku.

Děti, které nechodí do ŠD, ale budou chodit na oběd: je potřeba mít 2 x jídlonosiče - podepsané. Jídlo děti dostanou do jídlonosiče, jedny jídlonosiče nechají v jídelně, odchází domů a jídlo konzumují doma.

Od pondělka 23.11. by měla být výuka podle klasického rozvrhu. Nebude se učit pouze HV a TV. Doufám, že od pondělka už budu uschopněná.

PLAVÁNÍ

Plavání je přerušeno - z nařízení vlády jsou uzavřené bazény. Úterní vyučování je dle rozvrhu.

FOLIE - GUMA

Začínáme používat folie, pomocích kterých trénujeme. Prosím, dejte dětem do penálu gumu.

KARTA INDIÁN

Za dobrovolné úkoly (které nikam nepíšu) mohou děti získat kartu indiána. Jakmile splní další 3 úkoly, mohou si postupně vybarvit indiánovu čelenku. Jakmile bude karta vybarvená, mohou ji děti použít při neúspěchu (nepovede se diktát a já nechci 5 do ŽK - použiji kartu, nemám DÚ - nechci aby se pí.učitelka zlobila, použiji kartu......). Je to náhrada za intenzivní sběr kreditů.

ZAČÍNÁME SE UČIT ABECEDU, PROSÍM TRÉNUJTE DLE UČ.STR.108

________

PROSÍM, KONTROLUJTE DÚ - ÚKOL JE KAŽDÝ DEN MIMO STŘEDY.

Na čtvrtek si děti donesou javorový list.

______

Dnes děti nesou domů srovnávací test z matematiky, včera nesli z ČJ. Prosím, podívejte se a pošlete mi zpět do školy.

________

Na webu školy – v Dokumentech jsou dodatky ke školnímu řádu: Distanční výuka a Dodatek v Pravidlech pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků - Dodatkové známky v průběžném hodnocení.

_________

MEZI INDIÁNY MÁME VEŠKY:-(. Prosím, překontrolujte dětem hlavy.

ÚTERÝ JEDEME NA PLAVÁNÍ

S sebou: batůžek se svačinou a pitím. Do batohu dát igelitovou tašku a v ní: 2 ručníky (jeden mají k bazénu a druhý do sprchy), mýdlo, šampon, plavky, hřeben, koupací čepici (není nutná), potápěčské brýle (nejsou nutné). Holky budou mít vlasy sepnuté do gumičky. Sejdeme se ve třídě, odjezd autobusu je v 8,30hod.

Příjezd kolem 12,20 hod.

Pokud se dělá někomu špatně, informujte nás. Nezapomeňte podat lék proti nevolnosti. Jezdíme do bazénu v Čelákovicích.

Děti, které chodí do ŠD, budou mít s sebou družinový notýsek a čip na oběd! Všechny děti budou mít klíček od šatny .

VOLUNTARIUS

bankovní spojení: č.ú. 1098378013/3030

variabilní symbol: datum narození ve formátu ddmmrr ( např. 010798 pro narozené 1.7. 1998)

zpráva pro příjemce: jméno žáka a třída

OVOCE, MLÉČNÉ VÝROBKY

Letos dostáváme zdravé svačinky vždy ve středu 🙂

Změna času vyučovacích hodin pro budovu 54

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci, dodržování předpisů a málo míst ve školní jídelně jsme museli přistoupit k tomuto dočasnému řešení.

Změna času vyučovacích hodin pro budovu 54
1.7:55 - 8:40
2.8:55 - 9:40
3.9:55 - 10:40
4.10:50 - 11:35
5.11:45 - 12:30

BAKALÁŘI

Pokud nemáte ikony, pod nadpisem Bakaláři máte modrou šipku - klik - objeví se ikony. Najdete si ikonu KOMENS - pak píšete zprávy (omluvenky, obecné zprávy...)

_________

Nové dokumenty na webu školy

Škola- výuka v době koronaviru - 2 soubory : Interní evidence změn a Obecné hygienické podmínky

__________

KREDITNÍ VÝLET A KREDITNÍ NÁKUPY Z MINULÉHO ROKU SE USKUTEČNÍ V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE. Informace Vám včas napíšu.

K domácímu procvičování mohou děti využívat stránky:

PLAVÁNÍ

8.9. pojedeme plavat. S sebou: batůžek se svačinou a pitím. Do batohu dát igelitovou tašku a v ní: 2 ručníky (jeden mají k bazénu a druhý do sprchy), mýdlo, šampon, plavky, hřeben, koupací čepici (není nutná), potápěčské brýle (nejsou nutné). Holky budou mít vlasy sepnuté do gumičky. Sejdeme se v šatně, odjezd autobusu je v 8,00hod. Příjezd cca v 11,45hod.

Děti, které chodí do ŠD budou mít s sebou družinový notýsek a čip na oběd! Všechny děti budou mít klíček od šatny . Po návratu budeme mít ještě poslední vyučovací hodinu - čtení.

________________________

INDIÁNI