Třída 4. B

Pokladník třídy: Gabriela Němcová

Rozvrh

18.3. DÚ

ČJ- do školního sešitu přepsat z učebnice str. 113 skloňování vzoru - kost v jed. a množ. čísle

M- pětiminutovky str. 11 cv. 5.

16. 3. DÚ

DOMÁCÍ ÚKOLY  Z MATEMATIKY A ČESKÉHO JAZYKA JSOU DÁNY NA DRILL AND SKILL . VYPRACOVÁNÍ JE NUTNÉ DO 17.3.  DO 8.00 HOD. Poté bude Drill and Skill vypnut. Prosím nechte děti vypracovávat samostatně. Děkuji.

TV - Vysílání

Od pondělka 16.3. v televizi na programu ČT 2 od 9.00h začíná výuka pro 1. stupeň. Bude se vyučovat ČJ a M. Zítra je na programu ČJ.

BÁSNIČKA - poslat do úterý 20 hod.

S přibývajícími dotazy jak s básničkou? Natočte svůj přednes na video a to pošlete spolu s úkoly. Při přednesu se dívejte do kamery , jako ve třídě, když se díváte na děti.

Dobrý den,

UPOZORNĚNÍ pro žáky

volno, které žáci  mají nejsou prázdniny, jedná se jen o jiný způsob vyučování. Proto je nutné vypracovávat DÚ a posílat ke kontrole

Do neděle 15.3. 20 h. odevzdat přes email nafocené, nebo naskenované všechny DÚ – Čj, M, Vl, Př.

Do dnešního dne jsem nedostal od většiny žáků ani jeden DÚ, někteří posílají postupně.

O plnění DÚ musíme předávat zprávy ŘŠ.

DÚ z ostatních předmětů dle data odevzdání příslušnému vyučujícímu předmětu.

Od pondělí bude probíhat zadávání DÚ přes stránky Drill and Skill + Gramar.in, kde pro žáky vytvořím třídu a pošlu jim kód pro vstup do třídy.

Domácí úkol ICT - skupina Carvová

Na Drill and Skill je připraven úkol na Klávesové zkratky. Úkol nutné vypracovat 20.3.2020

Domácí úkol AJ skupina Ratajová

Anglický jazyk – zadání domácí přípravy

Následující úkoly - str. 41; str. 46/cv. 1, 2; str. 49/cv. 2; str. 50/cv. 2 mi prosím oskenované či nafocené zasílejte na adresu milena.ratajova@zsmilovice.cz do středy 19. 3. 2020 do 20:00.

Slovíčka – 6. lekce

Učebnice str. 40 – text přeložit – do sešitu; str. 41 – cvičení 1 Find and answer – opět do sešitu – tvořit celé věty!

Cvičebnice str. 38/Quizzy´s questions; str. 39/cv. 1, 2; str. 41; str. 46/cv. 1, 2; str. 49/cv. 2;

str. 50/cv. 2

DOMÁCÍ ÚKOLY - úkoly zadané v úterý je nutné vypracovat do neděle do 20 hodin. Tyto úkoly prosím nafoťte, nebo oskenujte a pošlete na mail: jindrich.kreidl@zsmilovice.cz. Není přípustné zadanou práci nevypracovat a neposlat., jak je uvedeno na hlavní stránce školního webu - jedná se o jiný druh výuky.

PS str. 32, cv. 9

Čítanka str. 91 básnička Muzeum – naučit do 17.3.

PS str. 15, cv. 2

Další úkoly

PS str. 25-26, cv. 19

PS str. 27, cv. 22 a 26

Bezvadně naučit vyjmenovaná slova, pády a vzory středního a ženského rodu (žena, růže, píseň)

Učebnice str. 33, cv. 4

Učebnice str. 33, cv. 5

Učebnice str. 20, cv. 27 a 28

Vše do domácího sešitu

Matematika – geometrie

Procvičovat rýsování trojúhelníku, čtverce, obdélníku, kružnice, rovnoběžky, kolmice

Přírodopis

Výpisy z učebnice str. 26 – 28 - jen to nejdůležitější, do sešitu

Vlastivěda

Učebnice – výpisy str. 33 – 36 – jen to nejdůležitější, do sešitu

OBJEDNÁNÍ KNIH

V minulých dnech dostaly děti katalogy Albatros a Fragment. Pokud budete chtít dětem objednat nějakou knihu, ofoťte nebo oskenujte objednávku a pošlete do mailu (stanislava.stokova@zsmilovice.cz) do 25.3.

Zpráva ze školní jídelny

Uzavření jídelny 5. 3.

Dne 20.3. od 10 – 11:30 hodin  - Ptáci – program  Dravci - Zayeferus, cena 80 Kč. Neplatí pouze děti s přeplatkem ze školy v přírodě.

Informace možnosti objednání nového školního kalendáře na školní rok 2020/21 najdete v níže uvedeném odkazu

Z jiných předmětů mohou žáci využít konzultační hodiny daného vyučujícího.