Třída 3. A

KONTAKTY

Třídní učitelka: Bc. Romana Dobiášová

Email: romana.dobiasova@zsmilovice.cz

Asistentka pedagoga: p. Naďa Bílková

Zastupující TU: Mgr. Barbora Nováková

zástupce rodičů: p. Kožnarová

správce třídního fondu: 

konzultační hodiny: dle domluvy a potřeby, v roušce

AKTUALITY

3.5. Nový online rozvrh od 3.5. naleznete vlevo. Změna je zvýrazněna červeně - tedy přibyla Matematika v pátek od 8:00

Informace ohledně Třídních schůzek, výuky ve čtvrtek 22.4 a nového druhu testování nalezente v Bakalářích (zprávy - Komens - přijaté). Děkuji za přečtení a spolupráci,

R. Dobiášová

FOTOGRAFOVÁNÍ 15.4. Předávám níže instrukce od pana fotografa, pokud shrnu organizaci, děti se budou fotit jednotlivě bez roušek na vzdálenost 3-5m. Následně bude společná fotografie jako tablo z hlaviček dětí 🙂 Nemělo by to zabrat více než 30 min. Pro objednání fotografií viz níže.

Vážení rodiče.

Vzhledem k těžké a složité celosvětové situaci, a také nařízením Vlády ČR, jsme tento rok přistoupili k objednávkám On-line. Jsme rádi, že můžeme tento rok alespoň třídám prvních stupňů základních škol zajistit školní fotografie , obzvláště když jsme museli kompletně vynechat focení v loňském roce školním roce.

Focení probíhá za dodržování přísných opatření a pouze ve venkovních prostorách. Elektronické objednávky jsou toho součástí, abychom výrazně, či zcela omezili kontakt fotografa s žáky. Fotíme pouze teleobjektivem ze vzdálenosti 3-5m. V souvislosti s nařízeními Vlády ČR , kdy není dovoleno sdružit žáky bez roušek do jedné větší skupiny, budou společné třídní fotografie letos připravovány formou tabla, tedy grafickým umístěním jednotlivých portrétů žáků na jednu společnou fotografii, Z těchto důvodů také bohužel musíme vynechat i malé společné skupinky.

Objednávku lze učinit až po focení, tedy v momentě, kdy budete vědět objednávkové číslo vašeho dítěte (které získá právě při focení) na tomto odkazu:

www.foto-tichy.cz/skoly2021

Po vyplnění základních údajů se otevře list s nabídkou služeb, kde vyberete požadovaný produkt a v příslušném počtu kusů.

Berte prosím na vědomí, že odeslání objednávky je závazné a že tím zároveň vyjadřujete souhlas s focením Vašeho dítěte pro účely zajištění této služby. 

V případě jakýchkoli dotazů, či nutnosti opravy objednávky nás neváhejte kontaktovat na tel.: 602624715 , či E-mailu:

petr@foto-tichy.cz

Předem moc děkujeme a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Za FOTOateliér Tichý

                                              Petr Tichý

NÁSTUP DO ŠKOLY 12.4.

Vážení rodiče,

prosím, vyřiďte dětem, že se na ně už moc těším a jsem ráda že se uvidíme od zítřka "naživo" 🙂 Nebojte, testování zvládneme, však jsme si to také online natrénovali 🙂

Sejdeme se v 7:55 u velkého kamene před budovou školy. Máme se snažit ve třídě hodně větrat a také pokud možno, být co nejvíce venku. Prosím, připravte na to dětem vhodné oblečení a obuv. Nevadí, pokud by si chtěli vzít mikinu a čepici třeba i do třídy.

Co zítra s sebou: klíče od skříňky v šatně, přezůvky, penál, pracovní sešity (čj, mat), slovníček vyjmenovaných slov, svačinu, pití, notýsek na DÚ, notýsek do družiny s informací pro paní vychovatelku.

Rozvrh bude platný jako když jsme chodili do školy, naleznete v Bakalářích, případně posílám v příloze. Následující týden od 19.4. budeme na online výuce, platit bude rozvrh pro online výuku, tedy zkrácený.

Snad jsem na nic nezapomněla, neváhejte mne případně kontaktovat.

Hezký zbytek neděle,

R. Dobiášová

7.4. Informace pro rodiče a žáky: Dnes jsme obdrželi podklady ohledně organizace a nástupu žáků 1.stupně od 12.4.2021. Informace zpracujeme a v průběhu dnešního dne Vás budeme informovat. Prosím, abyste sledovali webové stránky školy

Rodiče, kteří mají zájem o odebírání obědů, je třeba dítě přihlásit, není přihlášeno automaticky.

31.3. Přeji dětem i rodičům krásné odpočinkové Velikonoční prázdniny. S dětmi se uvidíme zase v úterý 6.4.2021. Jako zábavu jsem dětem slíbila jarní příklady na přemýšlení, viz obrázek níže. Nejedná se o domácí úkol 🙂

26.3. DÚ na SLOH

Podle obrázku vymysli vlastní příběh, nezapomeň, že musí mít nějaký úvod, vlastní vyprávění a na konci závěr. Příběh napiš do sešitu Sloh, nebo pokud nenajdeš, pak na papír. Zašli paní učitelce na email do pondělí 29.3.2021

22.3.

1)Nově jednou za měsíc úkol z TV, ČASP, VV a dalších výchov. Tento týden ČASP a VV- najdi při procházce kousek mechu a zakomponuj ho do svého Velikonočního obrázku. Vzhledem k tomu, že doma máme každý jiné možnosti (někdo má vodovky, jiný zase nemá), pak je na Vaší fantazii, čím obrázek/výrobek zpracujete, doděláte a co na to použijete. Pro ukázku přikládám i "Velikonoční mech" u nás doma.

2) Během tohoto týdne proběhne akce Ukliďme si Milovice, kterouu pořádá město Milovice. Pokud se připojíš k úklidu, dodrž správné zásady (rukavice, pytel, bezpečnost), vyfoť se u toho a pošli paní učitelce. Získáme tím body do soutěže tříd.

3) Challenge týden březen "Jaro a Velikonoce se blíží"

PONDĚLÍ: Natrhej do vázy větvičky (lípa, zlatý déšť, vrba jíva-kočičky a jiné)

ÚTERÝ: Ukaž mi, co děláš venku? Jezdíš na kole, na skejtu, na bruslích? Ukaž se! 🙂

STŘEDA: Zasej nový život! Obilí, trávu, rajčátka?? Je ten pravý čas něco zasít 🙂 Co to bude u Tebe?

ČTVRTEK: Splň úkol na VV - Velikonoční mech viz výše

PÁTEK: Ukliďme si Milovice - info o úklidu Milovic viz výše

4) Každé pondělí online cvičení s paní uč. Stegmullerovou, odkaz online na facebooku školy.

5) Online procvičování ČAJS nerosty a horniny: https://wordwall.net/cs-cz/community/p%C5%99%C3%ADrodov%C4%9Bda-nerosty-a-horniny

 

 

8.3. Níže nový rozvrh od 9.3. Prosím věnujte pozor začátkům hodin, který není v rozvrhu uvedený.

NOVĚ tedy 1.hodina od 8:00, 3.hodina od 10:15 - 11:00, 4.hodina od 11:10 - 11:55.

22.2. Dnes od 15:00 je třeba vyzvednout další výukové materiály na staré škole ul. Pionýrů

22.2. CHALLENGE TÝDEN ÚNOR 2021 Ne, nenecháme se doma unudit a spestříme si to i tento měsíc o výzvy různého druhu. Výzvy můžete zasílat po celý tento týden, klidně i v různém pořadí 🙂

PO: "S jídlem se nehraje!" ale tentokrát ano, vytvořte jedlý obrázek dle Vaší fantazie ( z ovoce?, ze zeleniny?, ...)

ÚT: "Sportem ku zdraví" Máš švihadlo? pokud ne, nevadí, umíš si ho představit, já také a ještě se do takového vymyšleného švihadla nezamotáš :-). Dovedeš 100 skoků?

ST: "Dnes ti pomůžu!" Vystřídej mamku/taťku/babičku a pomuž jim dnes s domácími pracemi. Vyndat nádobí? Odnést koš? Pro tebe hračka a tomu druhému to udělá minimálně radost 🙂

ČT: "Křížem krážem" Vymysli křížovku s libovolnou tajenkou, ale pozor! Pošli i s řešením 🙂

PÁ: "Knižní detektivka" Pomalu končí zima, ale víš ty vůbec, jaké existují dětské knihy se zimí tematikou? Stačí pohledat ve své knihovně, nebo na internetu, napsat seznam (název + autor, klidně i obrázek obálky knihy) a zkusit zápatrat po co nejvíce titulech

17.2. Zítra a v pátek bude za mne suplování v obvyklých časech tak, jak jsou děti zvyklé. Ve čtvrtek p.uč Doležal, v pátek p.uč. Macháčková.

5.2. Dobrý den, došlo k úpravám dodatkových známek. Dodatkové známky v průběžném hodnocení – najdete v dokumentech – směrnice školy.
Od 8.2.2021 se upravuje rozvrh hodin některým třídám – naší třídy 3.A se toto netýká a platí rozvrh, jako doposud.

26.1. DÚ matematika- netiskněte, neopisujte abecedu. Do seištu pouze opsat příklady, vypočítat a vylušit šifru. Zaslat p. učitelce.

25.1. Výpis vysvědčení, který se běžně dostává v pololetí obdrží děti první den, kdy se nastoupí do školy. V době vysvědčení budou známky ke shlédnutí v Bakalářích.

Zároveň cítím, že děti potřebují nějakou vzpruhu a přišla jsem s nápadem, kdy si každý poslední týden v měsíci uděláme nad rámec výuky tzv. Challenge týden, neboli týden s výzvami. Je na dětech (a občas i maličko na Vaší pomoci), zda výzvy budou plnit, či ne, určitě nic není povinné a má jít spíše o zábavu. Na konci roku bychom si pak sečetli body za splněné výzvy a zavzpomínali na ty těžké i lehčí úkoly. Co je zapořebí? Sledovat výzvy na webu třídy vždy jen poslední týden v měsíci, dát zpětnou vazbu o splnění úkoly např. video, fotka, obrázek atd. emailem s nadpisem Challenge, aby se mi to lépe odlišovalo od ostatních emailů  🙂

Výzvy na tento týden 25.-29.1.

pondělí 25.1. SPORTEM KU ZDRAVÍ - shlédněte mé video s úkolem viz odkaz, zašlete své video 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=_XcdBzWxk-0&feature=youtu.be

úterý 26.1. PEČE CELÁ TŘÍDA - upeč bábovku, pošli fotku

středa 27.1. KRESLÍM, KRESLÍŠ, KRESLÍME - nakresli sebe jako zvíře, které tě nejvíce vystihuje, pošli foto

čtvrtek 28.1. ŠIKOVNÉ RUČIČKY - vyrob (ne kresli!) sněhuláka, fantazii se meze nekladou (papír, alobal, krabice...?), pošli foto

pátek 29.1 BÁSNICKÉ STŘEVO - vymysli báseň na téma ŽIDLE a zašli v jakékoli podobě

 

AJ -procvičování čísel 11-20 (pod kartičkami s čísly je Game-hra) https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/numbers-11-20

 

. !!POZOR!! Zítřejší výuka ze čtvrtka 21.1. přesunuta na pátek 22.1. Viz zpráva pro rodiče v Bakalářích.

Vysvědčení a klasifikace v I. pol. 2020/2021 - Klasifikovat na pololetní vysvědčení se bude dle školního řádu, tedy známkami. Vážení rodiče, do známek je zahrnut nejen průměr v Bakalářích, ale také další činitelé (aktivita při online hodinách, zasílání domácích prací, atd.).

Online procvičování MAT:
https://www.skolasnadhledem.cz/game/3871
https://skolakov.eu/matematika/2-trida/scitani-a-odcitani-do-100-B/pohadkova-zima/pocitani2.htm
https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=3&subject=Matematika&search1=08.+N%C3%A1soben%C3%AD+a+d%C4%9Blen%C3%AD+1-10#selid
https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=2&subject=Matematika&search1=08.+Po%C4%8D%C3%ADt%C3%A1n%C3%AD+do+100+-+level+5#selid
ONLINE PROCVIČOVÁNÍ ČJ
https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-vyjmenovana-slova-po-b-3-uroven/8279
https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/vyjmenovana-slova-po-b/pravopisna-cviceni/diktaty-B8.htm

11.1. Od dnešního odpoledne (14:30-16:00) bude možné na staré škole vyzvedávat zbylé učebnice, sešity. Také zde budou vytištěná vyjmenovaná slova.

5.1. Vyzvedávání sešitů - všechny pracovní sešity, které dětem chybí + učebnice a prac. sešit na Aj jsou k vyzvednutí na STARÉ ŠKOLE (ul. Pionýrů)  v čase 7-8:00 a dále 14:30-16:00. Dále uvidíme dle situace a případného prodloužení uzavření škol.

4.1. Jak jsem již avizovala, tento týden se nedoporučují domácí úkoly. Přesto posílám několik online odkazů, kde si děti procvičí učivo i bez vás.

AJ: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/sites/kids/files/attachment/flashcards-sports.pdf

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/sports-equipment

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/sports-1

ČJ:

https://www.gramar.in/cs/test.php?g_idt=5ff2e7eb73481

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida/vyjmenovana-slova-po-b

https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-vyjmenovana-slova-po-b-1-uroven/6364

MAT:

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/1-stupen/88-matematika/1149-2-rocnik/1169-mala-nasobilka-do-5

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_topic_mat1.php

Dobrý den,

výše je zveřejněn rozvrh platný od 4.1.-10.1. 2021. V případě prodloužení distanční výuky dojde k jeho další úpravě. Znovu se tedy s dětmi uvidíme přes Teams, tento týden nebudou žádné následné domácí úkoly. Procvičujte s dětmi, prosím, čtení s porozuměním, násobení a dělení, vyjmenovaná slova.

S pozdravem

R. Dobiášová