Třída 1. A

Č.Ú.: 299172404/0300 - do poznámky uvádějte jméno dítěte

SKŘÍTCI KUCHAŘÍCI

BÁSNIČKA

Dnes si děti nesou domů básničku. Mají za úkol se ji do konce ledna naučit. V prvním únorovém týdnu začnu zkoušet recitaci. Zájemci se budou účastnit školního kola recitační soutěže - termín bude upřesněn.

__________

OBYČEJNÁ TUŽKA

Začínáme psát obyčejnou tužkou. Prosím, dejte ji dětem do penálu. Děkuji

______________

DOUČOVÁNÍ - pozor změna!!!

- ÚTERÝ od 7,00hod - nabízím procvičování (čtení, skládání slov). Děti mohou přijít do třídy a procvičovat se mnou:-).

Čtení:

• snažíme se číst rovnou celá slova ( pozor, pusinka se nehýbe - pouze očička "hláskují". pusinka řekne až celé slovo)
  • některé děti si delší slova dělí na slabiky - je to možné, není nic proti ničemu

SKLÁDACÍ ABECEDA

PROSÍM, PŘEKONTROLUJTE DESKY S PÍSMENKY. DĚTI MAJÍ POSTRÁCENÁ PÍSMENKA (DOPIŠTE). JEDNO PÍSMENO MAJÍ NA 5 MÍSTECH.....:-(

______

ČTENÍ

Trénujeme čtení každý den. Také doporučuji slova, která nejdou přečíst, vyskládat z písmenek. Již děti nedostávají čtecí listy, ale čtou ze svých knih.

DÚ - trénujeme čtení - každý den

úkoly již jen na Bakalářích

Čtecí list - děti čtou každý den:-) Čtecí list nosíme každý den do školy.

ZKRATKY PŘEDMĚTŮ

ČaJS - Člověk a jeho svět (Prvouka) - máme učebnici a pracovní sešit (PS)

ČaSP - Pracovní činnosti  - budeme vyrábět

_____________

VYÚČTOVÁNÍ STMELOVACÍHO KURZU

- cesta - 8,-Kč

- večeře - 5,-Kč

- celkem jsme za kurz utratili 13,-Kč.

__________

PLAVÁNÍ

V letošním školním roce (pokud se nic nezmění) budou žáci absolvovat povinný plavecký kurz. Kurz se koná každé úterý od 31. 5. 2022 do 28.6. 2022 a je zcela hrazen školou. V případě zdravotních komplikací, které omezují účast vaší dcery/syna kontaktujte TU do 20. 5. 2022 (se žádostí o uvolnění z plaveckého výcviku potvrzenou lékařem).

______________

KALENDÁŘ ŠKOLY

ve školním roce 2021/2022 nabízíme školní kalendář s fotkami a akcemi školy (předpokládaná cena 110Kč).  Pokud máte o tento kalendář zájem, dejte mi prosím vědět.

Děkuji

_________