Třída 9. A

O nás

Třídní učitel: Mgr. Jana Slavíková
Zastupující TU: Mgr. Jiřina Šosová

 

Aktuality

Informace pro rodiče i žáky: po hodinách (zvláště ČJ) jsem přikročila k hodnocení na Bakalářích: žlutý sloupec = distanční výuka - v hodnocení takto:

kdo v hodině nebude pracovat, byť bude přihlášen na monitoru v hodině, ale bude se bavit přes chat s kamarády a nebude vnímat, co děláme a jak mají vnímat hodinu, dostane do zápisu X. Tzn. nepracoval v hodině, neplnil, nedával pozor. Kdo bude pracovat - napíši V; pokud vím o někom, že je nemocen, ale připojil se, omluvím ho v hodině, jen ať sleduje obsah, takže napíši O. Nepřítomni žáci na hodině - N. Doufám, že dnešní katastrofická hodina českého jazyka se nebude opakovat. A připomínám - vaší povinností je připojit se nejen iniciálami, ale obrazem - chci vás vidět! Pokud někdo nemá kameru, zeptám se rodičů a jen toho omluvím.  Slav.

Poučení BOZ: Žáci dnes 23. 10. 2020 budou poučeni o chování v době mimořádných coronavirových prázdnin. Informace a odkazy najdou na školním webu v sekci Škola – Výuka v době koronaviru.

P. uč. J. Šedová vytvoří tým Vycházející žáci, přijde vám registrace do týmu. Tam budou info ze škol. Sledujte, pište dotazy apod.

29. 10. 2020 - p. uč. už vložila informace o DOD, které budou hlavně online, do týmu 9 – Vycházející, který už jsem vytvořila a zařadila všechny vycházející žáky.

Nový RH od 2. 11. - 9. A

Změna v RH pro VV: výuka výtvarné výchovy proběhne 12.11. v 11:55.

Informace o termínu online výuky z ČJ pro přihlášené žáky na pro přípravu na přijímací zkoušky: vždy v pondělí od 14:00h. Máte v Teamsu vytvořenou skupinu pro online 9. A, B, kam se budete hlásit před 14. hodinou. Začínáme v pondělí 9. 11. 2020.

6. 11. 2020 - informace od ŘŠ: V případě, že se LVK konat nebude díky epidemiologické situaci, budou vráceny veškeré finance zpět. Storno se neplatí, máme ošetřeno ve smlouvě. „Včera jsem s horami komunikovala“. Prosím o průběžné dodávání zpráv od lékaře (skenem). Zaslání záloh na LVK.

P. uč. Hromádková - Časp: 23. 11. a 26. 11. 2020; skupina – tým 9.A ČASP – FG - vždy 1. hodinu.

Hra o kredity:

  • 9. ročník - budeme se tentokrát věnovat pouze jednomu tématu, za které má každá třída možnost získat 20 kreditů, a to „Kouzlo přírody v listopadu 2020“
  • pokud některá třída uchopí téma tak, že každý žák nafotí přírodu při procházce venku a vznikne z těchto fotek koláž, pak výborně…
  • pokud někdo na základě vlastního přesvědčení preferuje pobyt doma, pak přírodou je i zákoutí pokojových květin apod.
  • jakkoli zpracované toto téma si dává za cíl pouze to, aby se žáci ve svých myšlenkách alespoň na chvíli odklonili od techniky, počítače a sezení …

Posíláte do konce listopadu na můj mail.

Připomínám: v pondělí 16. 11. 2020 je vyhlášeno ředitelské volno, v úterý 17. 11. 2020 je státní svátek. V tyto dny odpadají online hodiny v distanční výuce, není doučování pro přípravu na přijímací zkoušky.

Burzy škol - online:

https://burzaskol.online/

Zpráva o obědech ve školní jídelně:

zpráva na web-obědy

leták - Schola pragensis

Od pondělí 30. 11. 2020 nastoupíte do školy podle normálního RH; drobné úpravy dořešíme ve škole. Budete připraveni na předměty, které máte v původním prezenčním RH. Budete mít s sebou roušky, budete dodržovat hygienická nařízení - stejně jako v září. Denně vás vyzvedne v 7:50 u skalky (venkovní učebny) p. uč. Špecián a p. Vávrová a odvedou vás do šaten.