Třída 5. A

O nás

Třídní učitel: Bc. Romana Dobiášová
Zastupující TU: Mgr. Jana Obalilová (5.C)

Aktuality

28.3. Dobré ráno. Moc chválím všechny, kteří mají na Drillu splněno a již mi i posílají úkoly do emailu. V pondělí se tu objeví zadání úkolů na celý týden, online výuka bude doplňková - všichni jsme viděli, jak nás potrápila tento týden. Snažila jsem se dát výuku na odpoledne, aby se vám to doma alespoň trošku rozložilo pokud máte více dětí a málo techniky. Děkuji za spolupráci! 🙂 Příští týden bude následovný VIZ ROZVRH:

PO: od 14:00 OSV

ÚT: od 13-14:00 DRUŽINA p. uč. Bíbová odkaz zde KLIK: https://jitsi.ssps.cz/8.odděleníŠD-Bíbová

ST: od 10:00 AJ p. uč. Mikušová odkaz zde KLIK: https://jitsi.ssps.cz/TGM-Mikusova

ČT: od 14:00 ČJ, MAT

PÁ: od 14:00 VL, PŘV

 

27.3. Online výuka - vypadl signál! Na dnešní den máte otevřený úkol z PŘV na Drillu, pusťte se do něj. Moc mě to s vámi bavilo 🙂

25.3. Online výuka - shrnutí a úkoly z ní vyplývající zde KLIK: ONLINE KONFERENCE 25.3. ČJ, MAT

 

25.3. SAMOSTUDIUM - Přikládám pár odkazů na samostudium. Děkuji všem za spolupráci v této době 🙂

https://www.skolasnadhledem.cz/ Je zde i přírodověda, vlastivěda.. - online cvičení

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://www.gramar.in/cs/ 

https://www.matika.in/cs/

https://www.geograf.in/cs/ brzy na Vlastivědu

https://www.zlatka.in/cs/ finanční gramotnost

http://www.didakta.cz/

Přihlašovací údaje, pokyny ke stažení atd. na web didakta.cz naleznete zde KLIK: DIDAKTA

24.3. Tak a máme po 1. videokonferenci! Shrnutí, úkoly, odpovědi na otázky zde KLIK: Zápis z videokonference 24.3.2020 OSV, TV

23.3. Vyjádření vedení školy k online výuce zde KLIK: prohlášení vedení školy 23.3.

23.3.2020 Ahoj! Natěšení na další týden? Ne? 🙂 Měli byste. Uvidíme se a já se moc těším! Níže pod tímto textem pak naleznete "rozvrh online výuky" na tento týden. Uvidíte se nejen se mnou, ale také s p.uč. Mikušovou na AJ.

První online 5.A bude zítra tedy v úterý 24.3. od 14:00hod (pokud se Vám nepodaří, nebo zklame počítač/telefon/tablet. Nic se neděje! Příště se to třeba povede. Zde je pár kroků pro to, aby nám to klaplo tzv. před kliknutím na odkaz, který bude na konci tohoto textu:

 1. je zapotřebí prohlížeč Chrome, nebo Firefox (pokud máte i Explorer nebo Edge, nebude to fungovat a je třeba si stáhnout již zmíněný Chrome nebo Firefox). Někdy se stane, že kliknete na odkaz a otevře se Vám to v Exploreru, nic se neděje, zkopírujte odkaz a vložte do příkazového řádku Chrome nebo Firefox). Pokud otevíráte na mobilu, pak je třeba stáhnout aplikaci Jitsi Meet, kterou by to mělo rovnou nabídnout. Prosím ale, zkusme to na počítačích, abychom postupně mohli u PC pracovat spolu a nebylo tolik samostatné práce.
 2.  před kliknutím si PROSÍM vypněte zvuk tlačítkem na dolní liště. Pokud tak neučiníte, budou nás všechny bolet uši - dělá to hrozný hluk. OPRAVDU!
 3.  Vyplň své jméno a příjmení (např. Romča D., Romana D., v případě dvou Romanek i s celým příjmením). Přezdívky, prosím, ne! Dlouho jsem Vás neviděla a nevěděla bych kdo je Medvídek, Harry apod. 😀
 4.  Pokud se vás počítač ptá na povolení kamery a mikrofonu, dej Povolit
 5. vlevo dole je ikona "RUKA"       - tu použijete, když budete potřebovat něco říct; následně budete vyzváni, abyste si zapnuli zvuk – mikrofon
 6. dále tam je    "BUBLINA"  chat – sem můžete psát a vidíme to všichni
 7.  vpravo je ikona "čtyři čtverečky" - uvidíte nás všechny pěkně vedle sebe 🙂
 8.  toto všechno si můžete připravit předem, ne až v daný čas a pak se jen připojit 🙂
 9.  nyní slíbený odkaz, na kterém budeme spolu fungovat. Jde o takovou online místnost, kde se všichni uvidíme,  něco se naučíme a třeba by pak tolik práce nebylo na vás samotných. Je na každém učiteli, zda online výuku zvolí a jakou formou. Každý učitel má také svůj vlastní odkaz, jakousi svou vlastní třídu.
 10.  odkaz na učebnu 5.A Romana Dobiášová: https://jitsi.ssps.cz/TGM5.ADOBIÁŠOVÁ
 11.  odkaz na učebnu AJ 5.A p.uč. Mikušová: https://jitsi.ssps.cz/TGM-Mikusova

"Rozvrh online výuky na týden 23.-27.3.2020"

PONDĚLÍ - X

ÚTERÝ - 14:00 OSV a TV

STŘEDA - 10:30 až 11:00 ČJ, MAT

ČTVRTEK - 10:00 až 10:30 AJ MIKUŠOVÁ

PÁTEK - 10:30 až 11:00 VL, PŘV

To zvládneme! 🙂 RD

18.3.2020 Ahoj všechna moje zlatíčka a také moji rodiče. Jste skvělí!! Vidím, že doma makáte a moc se těším na každý email. Doufám, že se máte fajn a děláte vše, na čem jsme se domluvili. Nemluvím teď o školních úkolech, ale o uklizených pokojích, čtení knížek, pomáhání rodičům a tak 🙂 🙂 🙂 V příštím týdnu si dejte dohromady své počítačové zázemí, zkusíme se vidět a udělat si třídnickou hodinu!! Však už mi chybíte. Neodpustím si jeden obrázkový vtípek a ahoooj. R. D.

Vtípek

12.3.2020

Jak již víte, základní školy jsou až do odvolání uzavřeny. Průběžně sem budu nahrávat úkoly z jednotlivých předmětů (jakmile mi je vyučující zašlou) i s termínem na splnění. Prosím, opravdu dohlédněte na plnění úkolů, řada z nich bude hodnocena a jsou povinné. Úkoly jsou zadávány tak, aby je žáci zvládli samostatně.

Děkuji za spolupráci 🙂 V případě potřeby mne kontaktujte na email.

 

ÚKOLY 10.3.-20.3.2020 Po vyplnění zaslat emailem vyfocené/nebo naskenované/nebo přílohou danému vyučujícímu do daného termínu, pokud není uvedeno jinak. Také se objeví cvičení v Drill and Skill, které bude hodnoceno známkou. Stejně tak bude hodnocen referát.

ČJ: prac.seš. PŘÍDAVNÁ JMÉNA 18-25b

PŘV: uč.38, 39 + zápis do sešitu

VL: uč 43-48 + zápis do sešitu

M:  + a - desetinných čísel prac. listy v škol.sešitě

TV: Vypracovat referát na A4 o svém oblíbeném sportovci/týmu.

ICT (Carvová): Zadání procvičování na Drillandskill.com

ICT (Hyxa): pro zadání klikněte zde: ICT - 5. ročník

AJ (Mikušová): veškeré úkoly nalezenete vždy zde:

https://anglicky-jazyk-mikusova.webnode.cz/